اخبار

تحصیل 280 دانش آموز یتیم و محروم در مجتمع مهر علوی

مشهد- مدیر عامل مجتمع آموزشی مهر علوی گفت: مجتمع آموزشی مهر علوی از سال 1385 با هدف تعلیم و تربیت دانش آموزان ایتام با 50 دانش آموز شروع به کار کرد و در حال حاضر 280 دانش آموز کلاس اول تا نهم در این مجتمع آموزشی در حال تحصیل هستند.

محمد امجدی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری رضوی اظهارکرد: در سال 85 خیری برای پرداخت هزینه های آموزشی تعداد محدودی از دانش آموزان یتیم اعلام آمادگی کرد، بر همین اساس مرحوم اعتضاد هیئت مدیره تشکیل دادند و این هیئت مدیره مجوز مدرسه خیریه ای مهر علوی را از آموزش و پرورش گرفت.

280 دانش آموزش در مجتمع آموزشی مهر علوی در حال تحصیل هستند
مدیر عامل مجتمع آموزشی مهر علوی افزود: مجتمع آموزشی مهر علوی از سال 1385 با هدف تعلیم و تربیت دانش آموزان ایتام با 50 دانش آموز شروع به کار کرد و در حال حاضر 280 دانش آموز کلاس اول تا نهم در این مجتمع آموزشی در حال تحصیل هستند و برای تکمیل این زنجیره آموزشی که از اهداف مهر علوی است تمام دانش آموزانی که عضو این مجموعه می شوندتا ورود به دانشگاه و بازار کار حمایت می شوند.

عضو شدن به شرط یتیم بودن و محروم بودن
وی در خصوص شرایط پذیرش در این مجتمع آموزشی برای تحصیل، اظهار داشت: دانش آموزان با ارائه گواهی فوت پدر و به شرط محروم بودن در مدرسه ما ثبت نام می شوند و همه خدمات از جمله سرویس رفت و آمد، لباس فرم، بسته های معیشتی ، کمک های رفاهی، کمک های پرورشی، اردوها و لوازم التجریر از طریق خیرین تهیه و در اختیار دانش آموزان قرار می گیرد.
امجدی بیان کرد: در حال حاضر 156 دانش آموز ابتدایی ما در فضایی که آموزش و پرورش ناحیه 4 در اختیار ما قرار داده ، در حال تحصیل هستند. محدود بودن این فضا ما را بر این داشت که دبستانی را تاسیس نماییملذا یکی از خیرین 3 هزار متر زمین را خریداری و 2 هزار متر آن را در اختیار مدرسه قرار دادند و با هزینه های خود در حال ساخت این دبستان هستند.

اولین هنرستان برای ایتام در کشور توسط مجتمع مهر علوی ساخته می شود
وی با اشاره به ساخت اولین هنرستان برای ایتام در کشور؛ افزود: در سال 92 دبیرستان نوبت اول در زمین اهدایی شهرداری بنا شد و شورای شهر پنجم با اختصاص 1400 متر زمین دیگر، در حال احداث هنرستان در آن زمین هستیم.
مدیر عامل مجتمع آموزشی مهر علوی گفت: مجتمع های آموزشی ما به عنوان یک مدرسه رسمی، تحت پوشش برنامه های رسمی آموزش و پرورش هستیم با این تفاوت که ساعت آموزشی ما بیشتز از مدارس دیگر است، دانش آموران دوره اول دبیرستان در مجموعه ما علاوه بر تحصیل، در کارگاههای برق ساختمان، تعمیر لوازم خانگی، کامپیوتر و آرایشگری فعالیت دارند و هر دانش آموز ما وقتی از کلاس نهم فارغ التحصیل می شود در یکی از فعالیت ها مهارت لازم را کسب کرده است و با ساخت هنرستان دانش آموزان می توانند مهارتهایشان را در هنرستان تمام نمایند.

توانمندسازی خانواده های تحت پوشش مجتمع آموزشی مهر علوی
وی با تاکید بر توانمندسازی خانواده های ایتام گفت: چون مادر دانش آموزان ما هم نقش مادر و هم نقش پدر را برعهده دارند لذا یکی از کارهای ما با همکاری خیریه هدایت ثامن توانمندسازی خانواده ها است.
امجدی با بیان اینکه کاریابی، مشاوره، مددکاری و آموزش خانواده جزو سرفصل های پررنگ مجتمع آموزشی مهر علوی است؛ اظهار داشت: خیریه هدایت ثامن با همکاری مجتمع ما به خانواده های دانش آموزان ایتامی که تحت پوشش ما هستند، سرویس کاریابی، مشاوره و مددکاری می دهد و متناسب با توانمندی مادران دانش آموزان برایشان کار فراهم می کند و آنهایی که امکان کار کردن را ندارند کمک های رفاهی و معیشتی به آنها می دهند و آنهایی که توانایی کار دارند به آنها وام و چرخ خیاطی می دهد.

هر دانش آموز 4 میلیون تومان در سال هزینه آموزشی دارد
وی در خصوص تامین هزینه دانش اموزان از نظر آموزشی گفت: بودجه این مجتمع از طریق خیرین تامین می شود و فقط در سال گذشته حدود 800 میلیون تومان هزینه آموزشی دانش آموزان شده است و برآورد مالی ما به ازای هر دانش آموز 4 میلیون تومان در طول سال است.
مدیر عامل مجتمع آموزشی مهر علوی بیان کرد: وقتی یک دانش آموز عضو مدرسه ما شود، خانواده او نیز تا جایی که ممکن باشد از طریق خیریه هدایت ثامن که مددجویی غیر از دانش آموزان مهر علوی ندارد و به عنوان پشتیبان ما هستند، حمایت می شود از جمله در بحث تهیه جهیزیه دختران این خانواده ها و …
وی در پایان گفت: ما در مچتمع آموزشی مهر علوی برنامه هایی که موجب شادابی دانش آموزان شود از جمله اردو، استخر داریم و حتی در زنگ تفریح ما در حیاط ایستگاه های ورزش های مختلف داریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *