مهر علوی سازمانی مردمی است که از ابتدا با تکیه بر جلب مشارکت‌های مردمی و انواع کمک‌های انسان‌دوستانه اعم از نقدی، کالا، خدمات و دانش فنی متولد شده و اداره می‌شود. گسترش روز افزون حمایت‌های مهر علوی از کودکان و دانش آموزان یتیم و خانواده‌های آنها و افزایش نیاز به این حمایت‌ها لزوم توجه به بخش جلب مشارکت مهر علوی و اهداف انسان دوستانه آن را بیشتر می‌کند. از این رو این بخش برای تسهیل فرآیند اهدای کمک نیکوکاران به کودکان  و دانش آموزان یتیم  همواره تلاش می‌کند تا روش‌های مختلفی را برای اهدای کمک‌های مردمی به مهر علوی اتخاذ نماید که می‌توان به  ایجاد چرخه توزیع قلک و ایجاد سیستم‌های پرداخت الکترونیکی اشاره کرد .

کلیه فعالیت‌های این بخش با تاکید ویژه بر اصل شفافیت و پاسخگویی صورت می‌پذیرد و هرکمکی در هر اندازه و نوعی، در مهرعلوی جایگاهی والا دارد. بخش جلب مشارکت تلاش دارد منابع مالی لازم برای رسیدن به این هدف والا که در سایه حمایت مهر علوی هیچ کودکی یتیمی از فقر و ناتوانی در پرداخت هزینه از تحصیل باز نخواهد ماند را با جلب مشارکت‌های مردم تامین کند.

برای تماس با بخش جلب مشارکت مهر علوی و کسب اطلاعات درباره روش های کمک به مهرعلوی و در صورت تمایل به مشارکت در حمایت از کودکان  و دانش آموزان یتیم با شماره 37412115 -051 مرکز تلفن جلب مشارکت مهر علوی تماس حاصل فرمایید.