موسسه مهر علوی پروژه هایی را در حوزه مسئولیت اجتماعی شرکت ها ، بر اساس نیازهای سازمان مهر علوی طراحی و تعریف کرده است که نمونه هایی از آن را می توانید در همین صفحه مطالعه نمایید. . از آنجا که مسئولیت اجتماعی موسسات یک ارتباط دوسویه مابین سازمان های غیر انتفاعی-غیردولتی و بنگاه های اقتصادی است، مهر علوی مشتاقانه از طراحی و تعریف پروژه هایی که متناسب با علاقه مندی و حوزه فعالیت سازمان شما باشد استقبال می کند. در صورت تمایل به انجام این نوع همکاری با موسسه مهر علوی، لطفا با شماره  37412115 -051 بخش پروژه های خاص تماس حاصل فرمایید.

ترویج نیکوکاری

شرح پروژه:

در مسیر گذار جوامع از سنت به مدرنیته به تدریج ظرفیت ها از اشخاص حقیقی به اشخاص حقوقی یا همان شرکت ها منتقل می شود. شرکت هایی که گروهی از انسان ها را به عنوان کارمندان یا منابع انسانی گرد هم آورده اند ظرفیت هایی را برای اقدامات اجتماعی و نیکوکارانه پایدار فراهم کرده اند.

چنانچه هریک از کارمندان شرکت شما با پرداخت ۱۰،۰۰۰ ریال از حقوق خود به عنوان اعضای موسسه مهر علوی، این موسسه را در سپید کردن سرنوشت کودکان و دانش آموزان یتیم یاری نمایند و شرکت مسئولیت جمع آوری و اهدای یکجای این وجوه را فراهم آورد، منابع مالی پایدار برای دستیابی سازمان مهر علوی به اهدافش ایجاد می شود.

اهداف پروژه:

تامین منابع مالی پایدار برای موسسه مهر علوی

مدت اجرا:

مدت زمان پیشنهادی برای انجام این پروژه حداقل پنج سال می باشد.

برآورد مالی:

هزینه پروسه اجرایی جمع آوری و اهدای پرداخت های پرسنل شرکت به مهر علوی (هر عضو ماهانه  حداقل ۱0۰،۰۰۰ ریال)

آثار پروژه:

ترویج فرهنگ نیک اندیشی و نیکوکاری

پایدارسازی فعالیت های موسسه مهر علوی

کالا یا خدمت شما، محلی برای خدمت مهر علوی

شرح پروژه:

یکی از مشکلاتی که مجتمع آموزشی مهر علوی با آن مواجه است، مراجعه کم یا دیرهنگام خانواده ها به مهر علوی است. مراجعه به موقع کودکان و دانش آموزان یتیم برای شروع تحصیل و تعلیم و تربیت می تواند در بالا بردن شانس موفقیت و کاهش هزینه های جبرانی تعلیم و تربیت تاثیر بسزایی داشته باشد.محصول یا خدمات شما می تواند حاوی اطلاعاتی در مورد مهر علوی باشد. از طریق اطلاع رسانی درمورد فعالیت های موسسه مهر علوی و برقراری ارتباط با مهر علوی می توان خانواده های زیادی را که با بحران کودکان و دانش آموزان یتیم موجه شده اند به موقع و در کوتاه ترین زمان به موسسه مهر علوی و بخش خدمات حمایتی مرتبط ساخت.

اهداف پروژه:

معرفی عمومی مهر علوی جهت آگاه سازی جامعه

معرفی عمومی مهر علوی به منظور دسترسی سریع خانواده های دارای کودکان و دانش آموزان یتیم به مهر علوی

صرفه جویی در هزینه های اطلاع رسانی

مدت اجرا:

مدت زمان پیشنهادی برای انجام این پروژه حداقل دو سال می باشد.

برآورد مالی:

هزینه پروژه بر مبنای نوع محصول یا خدمت و نوع اطلاع رسانی قابل تعیین است.

آثار پروژه:

بالابردن آگاهی عمومی جامعه در ارتباط با کودکان و دانش آمزان یتیم و خدمات مهر علوی

بالابردن فرصت تشخیص سطح سواد و تعلیم و تربیت موفقیت آمیز

ساختمان سبز، استفاده از انرژی های تجدیدپذیر

شرح پروژه:

سرزمین ما به عنوان کشوری که به دو منبع طبیعی انرژی نور خورشید و باد که هر دو منابع انرژی پاک و تجدیدپذیر محسوب می شوند دسترسی دارد، بستر مناسبی برای ترویج و توسعه استفاده از این دو منبع می باشد. مجتمع آموزشی مهر علوی در اجرای یکی از محورهای اصلی مسئولیت اجتماعی خود که موضوع سازمان سبز می باشد علاقه مند به استفاده از این دو منبع پاک در داخل مدارس مهر علوی می باشد.

شما می توانید با کمک به تجهیز ساختمان مدارس مهر علوی به تجهیزات لازم برای تولید این دو انرژی ما را در استفاده کمتر منابع تجدیدناپذیر سوخت فسیلی و ترویج استفاده از انرژی های نوین پاک و تجدیدپذیر یاری دهید.

اهداف پروژه:

ترویج استفاده از منابع پاک و تجدیدپذیر

کاهش هزینه انرژی

مدت اجرا:

مدت زمان پیشنهادی برای انجام این پروژه حداقل دو سال می باشد.

برآورد مالی:

هزینه پروژه بر مبنای مساحت و انرژی مورد نیاز  قابل تعیین است.

آثار پروژه:

حفظ منابع محدود سوخت های فسیلی

کاهش آلودگی هوا

ترویج فرهنگ استفاده از منابع نوین انرژی

صرفه جویی در مصرف برق

تبدیل هزینه های سربار به هزینه های پربار درمان

شرح پروژه:

مدارس ویژه کودکان و دانش آموزان یتیم مهر علوی با مساحت 5000 متر مربع تعداد زیادی لامپ روشنایی دارد. استفاده از روش های اتوماسیون در کنترل مصرف انرژی مانند فتوسل می تواند به کاهش هزینه های سربار سازمان منجر شود. این امر در شرایط کنونی که هدفمندی یارانه ها اجرا می شود از اهمیت بسزایی برخوردار است زیرا هر کیلو وات مصرف کمتر می تواند سرنوشت چند دانش آموز یتیم بیشتر را سپید کرد.

اهداف پروژه:

کاهش مصرف انرژی

کاهش هزینه ها

مدت اجرا:

مدت زمان پیشنهادی برای انجام این پروژه حداقل یک سال می باشد.

برآورد مالی:

نیاز به کارشناسی دارد بر حسب میزان مصرف و خروجی ها

آثار پروژه:

حفظ منابع ملی کشور

کاهش آلودگی هوا

ترویج فرهنگ صحیح مصرف انرژی در جامعه

صرفه جویی در مصرف آب

هر قطره  مصرف کمتر ، سپید شدن  سرنوشت چند دانش آموز یتیم بیشتر .

شرح پروژه:

مدارس ویژه کودکان و دانش آموزان یتیم مهر علوی هرروز پذیرای بالغ بر ۶۰۰ نفر شامل کودکان و دانش آموزان یتیم و تعدادی از خانواده های آنها، کارکنان، ملاقات کنندگان، نیکوکاران و خیریناست. وجود این تعداد افراد مصرف آب زیادی را به همراه دارد. استفاده از روش های اتوماسیون در کنترل مصرف آب مانند شیرهای اتوماتیک می تواند به کاهش هزینه های سربار سازمان منجر شود. این امر در شرایط کنونی که هدفمندی یارانه ها اجرا می شود از اهمیت بسزایی برخوردار است زیرا هرقطره مصرف کمتر می تواند می تواند سرنوشت چند دانش آموز یتیم بیشتررا سپید کرد.

اهداف پروژه:

کاهش مصرف انرژی

کاهش هزینه ها

مدت اجرا:

مدت زمان پیشنهادی برای انجام این پروژه حداقل ۶ ماه می باشد.

برآورد مالی:

هزینه ۳۵۰ شیر اتوماتیک با قیمت پایه هر عدد ۳,۵۰۰,۰۰۰ ریال

آثار پروژه:

حفظ منابع ملی کشور