اخبار

ساخت هنرستان ویژه ایتام در مشهد

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد، محمدرضا حیدری رئیس شورای شهر مشهد گفت: براساس مصوبه شورای شهر مشهد، زمینی به مساحت ۱۴۰۰ مترمربع برای ساخت هنرستان ویژه ایتام، در اختیار مجتمع آموزشی مهر علوی قرار گرفته و هزینه صدور پروانه نیز رایگان است که امیدواریم با همراهی و همیاری خیرین، این مجموعه هرچه زودتر فعالیت خود را آغاز کند.

اودر حاشیه مراسم کلنگ‌زنی هنرستان مجتمع آموزشی مهر علوی (ویژه ایتام) ضمن تبریک عید سعید غدیر خم، افزود: رسیدگی به ایتام و مستعضفان یکی از سفارشات مهم و برجسته امام‌علی (ع) بوده که در سیره این امام همام نیز کاملا مشهود است؛ امام‌علی (ع) در آخرین لحظات زندگی خود نیز در وصیت به امام‌حسن (ع)، توجه به یتیمان را توصیه کرده‌اند.
رئیس شورای شهر مشهد  با تاکید بر اینکه پیروان امام‌علی (ع) هم باید پایبند به توصیه‌ها و وصایای ایشان باشند، ادامه داد: ایتام، نیاز‌های متنوعی دارند که یکی از این نیازها، نیاز آموزشی و علمی است و با جدیت باید مورد توجه قرار گیرد تا با استفاده از این ظرفیت و بستر، بتوانند استعداد‌های خدادادی خود را شکوفا کنند و در آینده تبدیل به افرادی توانمند و متخصص در جامعه شوند؛ از این طریق می‌توانند نیاز‌های روزمره خود را پاسخگویی کنند.
حیدری بیان کرد: فقدان و نبود سرپرست و پدر برای ایتام یکی از نقص‌های جدی این عزیزان است که دیگران باید این کمبود را در قالب مراکز فرهنگی و علمی جبران نمایند.
او  با بیان اینکه مجموعه مهر علوی اقدام شایسته‌ای بوده که جمعی از دلسوزان و خیرین شهر اقدام به تشکیل آن نموده‌اند و در دو مقطع ابتدایی و متوسطه اول به ارائه آموزش می‌پردازد، تصریح کرد: بسیار خرسندیم که تاکنون موفقیت‌های چشمگیری هم در عرصه تعلیم و تربیت کسب کرده‌اند.
بیشتر بخوانید هفته اکرام با اطعام فرزندان آسایشگاه شهید بهشتی در مشهد رئیس شورای شهر مشهد تاکید کرد: در اوایل فعالیت شورای پنجم، مجموعه مهر علوی درخواست و تقاضایی مبنی بر توسعه فضای آموزشی خود ویژه آموزش‌های فنی‌وحرفه‌ای و هنرستان مطرح کرد؛ شورا نیز با توجه به اهمیت این موضوع و رسالتی که در این حوزه برای خود قائل است، در کنار خیرین قرار گرفت و به شکل مشارکت، با مصوبه خود زمین مجاور این مجموعه، به مساحت ۱۴۰۰ مترمربع را در اختیار مجتمع مهر علوی قرار داد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *